Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
- Nie jestem niewidzialna(y) – pomóż mi! – finał policyjnej kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM Środek jednego z dużych osiedli mieszkaniowych. Pora, kiedy ludzie wracając z pracy robią zakupy, odbierają dziecko z przedszkola, wracają do domów z zajęć w szkole czy na uczelni… Pogoda jak to w październiku – tym razem nie pada, na termometrze około 13 stopni Celsjusza powyżej zera. Zwyczajne popołudnie w zabieganym mieście. A pośrodku tego wszystkiego – ONA – zdezorientowana, zagubiona kobieta ubrana w jasnoniebieski szlafrok i kapcie. Stoi bezradnie, z widocznym niepokojem na twarzy. Większość osób przechodzi obok, jakby była niewidzialna. Kim jest? Co tu robi? Tak w dużym skrócie rozpoczął się nasz eksperyment społeczny, który powstał na potrzeby kampanii #JestemTuCZEKAM, której celem jest zwrócenie uwagi na zaginięcia osób w wieku senioralnym. Akcja skierowana jest do nas wszystkich
- Dołącz do nas "Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia..."
- Grzybiarze – apelujemy o rozwagę! Grzybobranie to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Doświadczenia lat ubiegłych i przypadki zaginięć w obecnym sezonie pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Apelujemy o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
- Zdrowie psychiczne – priorytet, nie luksus Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego warto przypomnieć, jak istotna jest dbałość o naszą kondycję psychiczną. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na całym świecie zaburzenia psychiczne dotykają aż 1 na 4 osoby w trakcie różnych etapów życia. Zaburzenia psychiczne są także jedną z głównych przyczyn niepełnosprawności zawodowej, a chroniczny stres i wypalenie zawodowe stają się coraz bardziej powszechne, zwłaszcza w grupach zawodowych narażonych na duże obciążenie psychiczne.
- „Bezpieczna szkoła” – wspólne działania w Gminie Sobków Od poniedziałku do środy jędrzejowscy dzielnicowi wraz z profilaktykiem oraz pracownikami Urzędu Gminy w Sobkowie prowadzili działania pn. „Bezpieczna szkoła”. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przestrzegali przez kontaktami z osobami nieznajomymi, a także niebezpieczeństwie zażywania środków odurzających. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” mundurowi informowali dzieci o możliwie dostępnej pomocy dla ofiar przemocy, a tym samym instytucjach świadczących pomoc. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe i drobne upominki zakupione przez Urząd Gminy w Sobkowie.
- Sezon nadal trwa. Motocyklisto! Nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie - spot Przecież wszystkim nam zależy na tym samym, aby bezpiecznie dojechać do celu. To podsumowanie spotu profilaktycznego, który powstał aby przypomnieć motocyklistom oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Łączy nas jeden cel, którego fundamentem jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dbanie o własne bezpieczeństwo oraz wzajemny szacunek na drodze.
- Bankowcy dla cyberedukacji: oszustwo na smishing Przychodzi sms z elektrowni z informacją, że mam zaległości w opłacie za prąd. Do zapłaty jest 30 zł, jak tego nie uiszczę, to wyłączą mi prąd. W sms-ie jest link do banku, żebym mogła wpłacić pieniądze. Klikam w link, loguję się do banku, wpisuję dane osobowe, hasło i login. Okazuje się, że nagle straciłam oszczędności życia! – mówi pani Jadwiga, która padła ofiarą działań cyberprzestępców.
- Pieniądze z oszustw prane w kantorze W czwartek na terenie Mazowsza jędrzejowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami CBZC zatrzymali 66-latka. Mężczyzna trudnił się oszustwami, między innymi metodą „na pracownika banku”. Przestępcza działalność obejmowała różne miasta na terenie kraju. Pieniędzmi pochodzącymi z oszustw mężczyzna obracał w prowadzonym przez siebie kantorze oraz inwestował w kryptowaluty. 66-latek już w piątek usłyszał zarzuty, odpowie za oszustwa, pranie pieniędzy oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi mu do 10 lat więzienia.
- #JestemTuCZEKAM - jak rozpoznać osobę z zaburzeniami pamięci lub orientacji, potrzebującą pomocy? Kiedy mówimy o zaginięciach osób powyżej 65 roku życia zawsze musimy liczyć się z tym, że powodem takiej sytuacji może być stan zdrowotny seniora: problemy z pamięcią i koncentracją, mniejsza uważność, trudności w poruszaniu się, zwiększona męczliwość. Wszystkie te symptomy w połączeniu z zagubieniem się naszego podopiecznego, zwiększają ryzyko zagrożenia jego życia i zdrowia. Bardzo ważne, aby w takiej chwili pomoc przyszła w odpowiednim momencie.
- Ogólnopolska Kampania Społeczna „Dzieciństwo bez Przemocy” Od 8 października do 19 listopada 2024 roku trwa ogólnopolska kampania Dzieciństwo bez Przemocy, realizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne.