Miała być konsola, a jest strata
Niemalże każdego dnia jędrzejowscy policjanci otrzymują zgłoszenia od oszukanych mieszkańców powiatu, którzy chcąc kupić bądź sprzedać różne artykuły przez Internet, padli ofiarami oszustów. Wczoraj do Komisariatu Policji w Małogoszczu zgłosił się 19-latek, który chcąc kupić konsolę do gier stracił 2000 złotych.
Jędrzejowscy policjanci praktycznie codziennie otrzymują zgłoszenia od mieszkańców powiatu, którzy zostali oszukani podczas zakupów lub sprzedaży za pośrednictwem Internetu. Głównie przez pośpiech, brak czasu, szeroki wybór ofert i atrakcyjne ceny produktów decydujemy się na zakupy w sieci. Każdy z nas musi mieć świadomość, że takie transakcje nie zawsze są bezpieczne, ponieważ oszuści stale opracowują różne sposoby na bezprawne pozyskanie pieniędzy.
Wczoraj do Komisariatu Policji w Małogoszczu zgłosił się oszukany 19-letni mieszkaniec gminy Małogoszcz. Mężczyzna poinformował, że w ubiegłym tygodniu na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ofertę sprzedaży używanej konsoli do gier o wartości 1000 złotych. Zainteresowany zakupem nawiązał kontakt ze sprzedającym, który zaproponował przejście na inny portal sprzedażowy. 19-latek otrzymał link do ogłoszenia, a następnie dokonał wpłaty 1000 złotych. Niestety wkrótce otrzymał powiadomienie o nieudanej płatności, dlatego ponowił swoją transakcję. Niestety po wykonaniu transakcji kontakt ze sprzedającym urwał się, a ogłoszenia zostały usunięte z portali ogłoszeniowych. Jak się wkrótce okazało, rzekomo nieudana transakcja jednak doszła do skutku i mężczyzna stracił finalnie 2000 złotych. Zgłaszający do dnia dzisiejszego nie otrzymał przesyłki, dlatego o całej sprawie poinformował małogoskich mundurowych.
Opr. BS
Źródło: KPP w Jędrzejowie